• Vstup do jarní části se povedl

První jarní mistrovské utkání má za sebou „áčko“ mužů, které v sobotu odpoledne na umělé trávě v Nové Pace přivítalo velmi nepříjemného soupeře. Mužstvo Rudníku,  které bylo před utkáním pouze o jedinou pozici před domácími a které je v podzimním měření sil porazilo 2:1 a to i přesto, že větší počet šancí měla Nová Paka.

Utkání sice začalo mírnou převahou domácích, ale již v páté minutě hosté ukázali jak nebezpečné budou jejich brejky. Druhá nebezpečná situace před domácí brankou ji byla zakončena úspěšně. Po rohovém kopu nikým neatakovaný hráč hostí z hranice malého vápna otevřel skóre utkání 0:1. Od tohoto okamžiku se hosté v devíti lidech zatáhli před vlastní pokutové území zahustili prostor a domácí po celý poločas do vyložených šancí nepustili. Nakonec o vyrovnání rozhodla poslední minuta prvního dějství. Po jednoduché a rychlé kombinaci dvou hráčů Lukáš Jisl vyrovnal na 1:1.
    Druhý poločas opět začali lépe hosté. Domácím nezafungovala součinnost ve vystavení protihráče do ofsajdové pozice a ten běžel zcela sám proti domácímu brankaři. Ten sice na jeho první pokus zareagoval, ale hostující hráč stačil dorážkou poslat hosty znovu do vedení. Psala se 51. minuta a bylo 1:2. Naštěstí pro domácí ani hosté se nevyvarovali chyb. O další minutu později nezvládl dění na hřišti brankař hostí a daroval vyrovnání pro Dominika Rosputniak. Hosty tato situace rozhodila natolik, že dovolili domácím během desíti minut odskočit do dvoubrankového náskoku. Střelecky se prosadila zimní posila do útoku Honza Kuchta a svoji druhou branku v tomto utkání vstřelil Lukáš Jisl. Poté již domácí  hráli tak aby neobdrželi branku a podnikali rychlé útoky.  Po jednom takovém měli domácí výhodu rohového kopu, ten sice obrana hostí odvrátila, ale z „voleje“ se do odvráceného míče na hranici velkého vápna opřel Machát a tato střela popáté skončila v síti branky hostí.
    Utkání nakonec skončilo jednoznačným výsledkem, ale průběh hry tomu neodpovídal. Další škoda pro domácí byla hrubá nedisciplinovanost
    Lukáše Jisla, který svůj povedený výkon zhatil zcela zbytečným a nic neřešícím  vyloučením za nesportovní chování.

Příští utkání by Nová Paka měla sehrát v neděli 1.1 2018 od 16:00 na hřišti v ŽELEZNICI.

1. FK Nová Paka – Rudník
                      5:2(1:1)

Branky: 45.+ 65. Jisl, 52. Rosputniak, 59. Kuchta, 86. Machát
    ŽK: 53. Ulrich T., 73. +74. Jisl
    ČK: 74. Jisl (po 2ŽK)

Sestava: Jurčo - Urban, Poděbradský, Ulrich, Kříž - Jisl, Machát, Číla, Sochor (83. Brádle)- Kuchta(86. Krupka), Rosputniak(75. Honců)

Václav Horák, (domácí): Z naší strany výsledkově povedené utkání, ale ve hře to bylo zcela jinak. Hosté velice dobře organizovanou hrou nás nepouštěli téměř do žádných šancí . Navíc se dvakrát dostali do vedení. Celé utkání rozhodla situace před naší druhou brankou, kdy brankař hostí nepochopil dění na hřišti a pomohl nám svoji chybou vyrovnat. Hosty to tak rozhodilo, že jsme již utkání dovedli do vydřeného vítězství.

Petr Stránský- trenér (hosté): Přestože jsme v utkání dvakrát vedli, utrpěli jsme výraznou porážku. První poločas jsme zkušeně kontrolovali a domácím se podařilo vyrovnat až v úplném závěru. Ve druhém poločase jsme šli opět do vedení, ale domácí po našich hrubých chybách výsledek otočili. Ze zabezpečené obrany pak podnikali rychlé protiútoky, kterými dovršili vítězství. Výsledek je pro nás více než krutý, ale můžeme si za něj především vlastní nekoncentrovaností a nedůsledností