1. FK Nová Paka, založeno 1911

 • Úvod
 • Klub
 • Muži
 • Mládež
 • Ostatní
 • Vítězství v derby

   Ve 12. kole 1. B třídy došlo na sousedské derby mezi domácím mužstvem a nedalekou Starou Pakou. Jak spolu sousedí obě města tak spolu sousedili obě mužstva v tabulce soutěže. Utkání začalo zostra. Hned z rozehrávky se ve 20. sekundě dostal k zakončení hostující Taneček, naštěstí pro domácí za již překonaným brankařem stála dobře postavená tyč, od které se míč odrazil zpět do hřiště. Za další dvě minuty se již měnilo skóre. Po kombinaci domácích hráčů se střelecky prosadil Rosputniak 1:0. V této fázi byl domácí tým lepším mužstvem, i když také hosté měli několik nadějných situací. Ve 24. minutě domácí navýšili svůj náskok, když kombinaci domácích podruhé úspěšně zakončil Rosputniak. Ovšem hosté kontrovali hned z rozehrávky a na 2:1 snížil střelec Taneček  Hra které nescházelo nic, co k fotbalu patří se přelévala od jednoho pokutového území k druhému, s trochu většími šancemi na domácích kopačkách. Další jednoduchou akci domácích ve 37. minutě úspěšně zakončil Janouch 3:1. Za tohoto stavu se šlo do kabin na poločasovou přestávku. Druhý poločas začal nátlakem hostujícího týmu. Ti se také v 50. minutě střelecky prosadili a snížili na 3:2. V e druhém poločase byl hostující celek aktivnější, lépe kombinoval a domácí měli několikrát štěstí, když hostující hráči neproměnili několik šancí. Až asi 75. minutě se domácí hostujícímu týmu vyrovnali v aktivitě a také oni začali být opět nebezpeční před soupeřovou brankou. V 84. minutě byl po souboji na středovém kruhu a druhé obdržené žluté kartě vyloučen Janouch, což domácím trochu zkomplikovalo konec utkání. Naštěstí pro domácí v 87. minutě po centru do velkého vápna hostí míč tečoval mimo dosah brankaře Kříž zvýšil na 4:2. Hosté však ještě utkání nezabalili a do konce utkání si vypracovali dvě velké šance, ty však neproměnili a v utkání se již skóre nezměnilo.

  1.FK Nová Paka – Stará Paka 4:2(3:1)

  branky:2+24. Rosputniak, 37. Janouch, 87. Kříž
  rozhodčí: Jehlička, Valihora, Kříž
  ŽK 4:3
  ČK: 1:0 Janouch po 2 ŽK
  diváků: 190

  sestava: Vočka – Lenfeld, Ulrich, Jisl, Krejčí – Wolf, Kříž, Machát, Brutovský (89. Kuchta)  - Rosputniak(73. Sklenář), Janouch

  komentář k utkání:
  Marcel Bažík -trenér (domácí): Derby dvou rozdílných poločasů nakonec vyznělo pro nás. Rozhodla disciplína našeho mužstva. Soupeř předvedl velice dobrý výkon zejména ve druhém poločase. Polemizovat jestli rozhodčí hosty poškodil je zbytečné. Hlavní rozhodčí neměl parametry derby pro obě strany. Děkuji týmu za zvládnutí emocí bez keců.

  Jaroslav Bil (hosté): Rozhodčí, sotva se vlekoucí na středovém kruhu, odmítající písknout jakékoliv držení protihráče, vyústilo v nepísknutí dvou jasných penalt proti domácím. Amatér na čáře to vše dovršil nezvednutím praporku při čtvrtém gólu při 2m ofsajdu. Když se začala morálka hroutit, pak je již pozdě rozdávat karty. Celková blamáž. Klukům děkuji, že se nedali odradit a bojovali až do konce. Nelze se jen vymlouvat, chyby jsme udělali a nezbývá mi nic jiného, než pogratulovat vítězi.


  Novinky

  Příští zápasy

  1. 4. 13:30 U17: Dohalice - Nová Paka
  1. 4. 13:30 U15: Smiřice - N/S Paka
  1. 4. 16:30 MužiA: Dolní Kalná - Nová Paka
  9. 4. 10:00 U15: N/S Paka UMT - Předměřice
  9. 4. 12:30 U17: Nová Paka UMT - Hořice


  Web vytvořil Honza Novotný
  © 2004 - 2016 1. FK Nová Paka | info@fotbalnp.cz | Stará verze webu | Administrace