20. kolo : FC Slovan Broumov - 1.FK Nová Paka 1:0

FC Slovan BROUMOV ? 1.FK NOVÁ PAKA
1 : 0 (0:0)

N.Paka : Balatka ? Muží?ek, ?okina, Ptá?ek, Ma?í (76. Jisl) ? Kalenda, Rozséva?, Mindl, Feri (60. Kuchta) ? Bažík, Po?ta (68. Fišar).
Trenér : Josef Balog.

Ve 20.kole Královéhradeckého krajského p?eboru hostovali novopa?tí fotbalisté na h?išti souseda v tabulce , ale územn? nejvzdálen?jšího soupe?e v Broumov?. Hrací plocha místního Slovanu p?ipomínala bez nadsázky chuchelské dostihové závodišt?. M?kký, nerovný, drnovatý terén bychom jen t?žko hledali mezi hracími plochami ostatních patnácti ú?astník? krajského p?eboru. Tato fakta však nemohou být výmluvou výkonu hostujícího mužstva, nebo podmínky v utkání m?li všichni akté?i stejné. Protože ani Broumov se momentáln? nenachází v ideální form?, odehrálo se utkání s minimem st?elby a tém?? z žádnými šancemi na obou stranách. Pochvalu v utkání tak zaslouží hlavní arbitr Hrabík, který sice místy p?ipustil chlapský boj t?lo na t?lo, ale hrá?i tohoto faktu nezneužívali a rozhodování tak neslo oboustrann? stejný metr, což dokáže jen málo rozhod?ích v této sout?ži. Utkání se nejvíce odehrávalo ve st?edu h?išt?, kde se již tradi?n? snažili hosté kombina?ní hrou soupe?e p?ehrát, což na výše uvedeném terénu bylo tém?? nemožné, zatímco domácí volili jednoduchý zp?sob boje nakopáváním dlouhých pas? na polovinu Nové Paky, kde se o mí? pralo broumovské úto?né duo R?ži?ka (vrátil se z hostování v Náchod?) a Hušek. Novopa?tí naráželi p?i svých pokusech na broumovskou obrannou hradbu dirigovanou dvaa?ty?icetiletým veteránem Vejpravou a o šestnáct let mladším urostlým Harasevi?em. Rozhodujícím okamžikem zápasu byla 55. minuta, kdy hosté ztratili zbyte?n? mí? na polovin? domácích, ti p?ešli do rychlého protiútoku na jehož konci byla st?ela kapitána ?iháka, která se po zemi ot?ela o levou ty? Balatkovy branky a skon?ila v síti. Broumovští byli p?ece jenom o poznání nebezpe?n?jší ze standardních situací. Ty však v ned?li ?ešil Balatka bez chyby. Záv?re?ných dvacet minut zápasu se odehrálo v naprosté herní p?evaze host?, le? k ohrožení Fajstla v brance Broumova tém?? nedošlo. Bu? mí? p?i zakon?ení hosty neposlouchal, nebo st?ely cíl s úctivou vzdáleností minuly. Výjimkou byl trestný kop Kuchty (odchovanec Broumova), který jen t?sn? minul levou ty? a o n?kolik minut pozd?ji dorážka Fišara, kterou sta?il Fajstl v malém vápn? zkrotit ve svých rukavicích. Zbyte?ná porážka tak sice mrzí, ale rozhodn? není žádnou tragedií. Škoda jen, že po?etná kulisa hostujících fanoušk?, která mužstvo doprovázela, nemohla zatleskat akci, po níž by skon?il mí? v síti domácí branky. Nápravu tak mohou Novopa?tí ud?lat hned v sobotu, kdy na svém stadionu v Jírových sadech hostí od 17:00 hodin TJ ?ervený Kostelec s p?edzápasem dorostu od 14:45 s SK Sobotka.
| Autor: Mgr. Petr Ježek | Vydáno dne 30. 04. 2008 | 2099 přečtení |