21.kolo : 1.FK Nová Paka - TJ ?ervený Kostelec 2:1

1.FK NOVÁ PAKA - TJ ?ERVENÝ KOSTELEC
2 : 1 (0:0)

N.Paka : Balatka ? Muží?ek (71.Fišar), ?okina, Ptá?ek, Ma?í ? Kalenda (59.Jisl), Mindl, Rozséva?, Feri ? Tabaka (59.Po?ta), Bažík.
Trené?i : Josef Balog a Rafael Jarosz.

Jednadvacáté kolo Královéhradeckého krajského p?eboru p?ivedlo na stadion do Jírových sad? novopackým fotbalist?m soupe?e z ?erveného Kostelce. Hosté, vedeni stále ješt? distancovaným trenérem Janem Jebavým (kou?oval mužstvo z tribuny), se p?edstavili v Nové Pace jako velice houževnatý celek, složený z atletických typ? hrá??, jejichž p?edností je d?raz, fyzická zdatnost a n?kdy i p?ehnaná tvrdost. Tato slova potvrzuje i ú?ast bývalého ?eského reprezentanta v desetiboji Ji?ího Ryby na hrotu ?ervenokosteleckého útoku. Utkání za?ali domácí aktivn? a již ve t?etí minut? nádherná Tabakova st?ela skon?ila na levé ty?i branky bezmocného Kasabova. Hosté však nevynechávali žádnou p?íležitost k jednoduchému rychlému protiútoku a tak novopacká obrana musela být neustále na pozoru, nebo již jmenovaný Ryba zam?stnával svým pohybem ?asto domácí defenzivu. V 17.minut? se dostal do další šance Tabaka, když po krátké vým?n? s Bažíkem netrefil z nitra pokutového území soupe?ovu branku. O n?kolik minut pozd?ji p?kn? prokli?koval st?edem h?išt? Feri a jeho st?ela skon?ila t?sn? nad brankou ?erveného Kostelce. Stejným sm?rem prolétla ve 24.minut? i dalekonosná st?ela Ptá?ka. Hosté zahodili dobrou st?eleckou p?íležitost ve 38.minut?, když Rybovu p?ihrávku do šestnáctky Nové Paky špatn? trefil Kejzlar a Balatka tak sta?il úsp?šn? zasáhnout. S p?ibývajícími minutami za?ala na domácí mužstvo doléhat op?t ?st?elecká deka? a zdálo se, že neprom?n?né šance z úvodu zápasu dostaly mužstvo do k?e?e, ze které se špatn? dostává. Po hodin? hry provedla domácí trenérská dvojice rovnou dvojité st?ídání, které se nakonec ukázalo pro výsledek utkání jako rozhodující. Po osmnácti minutách pobytu na h?iští za?ídila st?ídající dvojice Jisl, Po?ta úvodní branku zápasu. Jisl z k?ídelního prostoru našel ve vápn? soupe?e již zmi?ovaného Po?tu, ten se s mí?em oto?il a st?elou po zemí nedal Kasabovovi šanci zasáhnout. V 83. minut? Feri poslal pas na nab?hnutého Jisla, kterému Fišar šikovn? odblokoval od mí?e Kejzlara a Jisl tak mohl postupovat sám z pravé strany na Kasabova, kterého potom z bezprost?ední blízkosti dokázal p?ekonat. Hosté i p?es dvoubrankové manko se nevzdávali a v 86.minut? ješt? utkání zdramatizovali, když po standardní situaci snížil hlavou k pravé ty?i Balatkovy branky zcela nehlídaný Liška. Tentýž hrá? ješt? vystrašil Balatku v 88.minut? st?elou z poza šestnáctky, kterou novopacký gólman vyt?snil brav?rní robinzonádou nad b?evno své branky. T?íbodový zisk domácích byl sice zasloužený, ale op?t se rodil se zna?nými porodními bolestmi. Novopacké mužstvo nyní ?eká náro?ný ?anglický? týden, kdy nejprve v dohrávce ve st?edu p?ivítá na svém stadionu od 17:00 hodin vedoucí celek Nového Bydžova a v sobotu potom bude hostovat na h?išti, na ja?e suverénní, Jiskry ?eská Skalice.
| Autor: Mgr. Petr Ježek | Vydáno dne 30. 04. 2008 | 2411 přečtení |