25.KOLO : FC SPARTAK RYCHNOV n.K. - 1.FK NOVÁ PAKA 1:2

FC Spartak RYCHNOV n.K. - 1.FK NOVÁ PAKA
1 : 2 (1:1)

N.Paka : Bouchner ? Ulvr, Ptá?ek, Mindl, Ma?í ? Kalenda (89.Dlabola), Kubí?ek, Feri, Rozséva? ? Tabaka (74.Po?ta), Bažík (80.Jisl).
Trenér : Josef Balog.

Ve druhém, po sob? jdoucím, utkání na soupe?ov? h?išti startovali novopa?tí fotbalisté v rámci 25.kola Královéhradeckého krajského p?eboru v Rychnov? n.K. Celodenní d隝 sice travnatá plocha místního stadionu vst?ebala, ale kluzký terén byl d?vodem ?asto nebezpe?ných skluz? hrá?? na obou stranách. Zápas za?aly ob? dv? strany aktivn? a hra se p?elévala od jedné šestnáctky ke druhé. V 16.minut? zahrávali domácí trestný kop špílmachrem Kuhnem, jeho st?elu patnáctiletý gólman Nové Paky Bouchner neudržel ve svých rukavicích a Bárnet dorazil mí? z bezprost?ední blízkosti do hostující branky a dostal tak Rychnov do vedení. Hosty tato branka nijak neot?ásla a pokra?ovali v trp?livém výkonu se snahou o brzké vyrovnání. Ve 30.minut? se v d?razném hlavi?kovém souboji v pokutovém území domácích prosadil Rozséva?, jehož pokus skon?il t?sn? u pravé ty?e bezmocného Rýdla. Poté ve 39.minut? vid?l druhou žlutou kartu domácí Ráliš a hosté tak zahájili p?esilovku, která však nebyla ve h?e p?íliš patrná. Ve 44.minut? p?edvedli Novopa?tí nádhernou kombina?ní akci, kdy mí? putoval od Feriho do k?ídelního prostoru, kde hbitý Kalenda uniknul svým strážc?m a p?edložil mí? p?ed Rýdla na nab?hnuvšího Tabaku, který trefil jen blízko vyb?hnutého branká?e domácích Rýdla. Po zm?n? stran se hrálo oboustrann? otev?ené utkání a ob? strany ?ekaly na chybu soupe?e, která by tak rozhodla o t?íbodovém zisku. V 64.minut? zasáhl skluzem rychnovského Chocholu Ulvr a vid?l okamžit? ?ervenou kartu a stav hrá?? na obou stranách se tak vyrovnal. Paradoxem je, že od tohoto okamžiku za?ali být hosté nebezpe?n?jší a vytvá?eli si dobré st?elecké pozice p?ed Rýdlem. V 68.minut? zahrával Bažík trestný kop a centrovaný mí? skluzem skon?il až u Rýdla, který na poslední chvíli hokejovým výpadem ob?ma nohama vyrazil mí? sm??ující do rychnovské branky. Nutno poznamenat, že ojedin?lé brejky Rychnova m?ly brankovou p?íchu, le? kon?ily bu? mimo novopackou svatyni, nebo je Bouchner skv?lými zákroky likvidoval. V 86. minut? se zrodila rozhodující akce utkání. Kalend?v p?etažený centr našel hlavu zcela nekrytého Ptá?ka, jehož pokus sta?il Rýdlo reflexivn? vyrazit pouze p?ed sebe a p?ed dotírajícím Po?tou tak zívala prázdná domácí branka. Hosté tak dosáhli po dob?e zvládnutém taktickém boji na t?íbodový zisk a pomalu tak dávají zapomenout na n?která nepovedená jarní vystoupení. Ve st?edu p?ivítají Novopa?tí na svém stadionu v Jírových sadech ve ?tvrtfinále krajského kola poháru ?MFS mužstvo Slovanu Broumov od 17:00 hodin a v sobotu potom v dalším mistrovském utkání 26.kola Královéhradeckého krajského p?eboru t?etiligovou rezervu z Náchoda op?t se za?átkem od 17:00 hodin, tentokrát bez dorosteneckého p?edzápasu.
| Autor: Mgr. Petr Ježek | Vydáno dne 19. 05. 2008 | 2089 přečtení |