26.KOLO : 1.FK NOVÁ PAKA - FK NÁCHOD-DEŠTNÉ "B" 4:0

1.FK NOVÁ PAKA ? FK NÁCHOD DEŠTNÉ B
4 : 0 (2:0)

N.Paka : Balatka ? Jisl, Ptá?ek, Mindl (66.Ulvr), Ma?í (55.Kubí?ek) ? - Kalenda (26.Kuchta), Rozséva?, Feri, Bažík ? - Tabaka, Po?ta.
Trenér : Josef Balog.

Soupe?em novopackým fotbalist?m ve 26.kole Královéhradeckého krajského p?eboru na domácím trávníku v Jírových sadech byla t?etiligová rezerva z Náchoda. Hosté zachra?ují svoji t?etiligovou p?íslušnost a v sou?asnosti mají dle mediálního sd?lení trenéra Krej?íka velké personální problémy v ?A?mužstvu a s tím souvisí i hrá?ská situace rezervy. Náchodští p?icestovali do Nové Paky t?sn? p?ed zahájením utkání, nebo mnozí z nich absolvovali ješt? odpolední utkání dorostu v Chrudimi. Novopa?tí nepot?ebovali k územní p?evaze od po?átku zápasu žádné zvýšené úsilí, soupe? byl tak?ka neškodný a již od úvodního hvizdu rozhod?ího Hlavá?e se Náchodští soust?edili na obranu s cílem obdržet v sobotu v Nové Pace co nejmén? branek. Zajímavostí sestavy náchodské rezervy byl start obránce ?A? mužstva Kop?ivy, který m?l pro ned?lní utkání na Vyšehrad? stop pro ?ty?i žluté karty, ale na krajský p?ebor se toto omezení nevztahuje. Úvodní branku utkání vst?elil hlavou domácí kapitán Kalenda, kterému posadil mí? na hlavu p?ed prázdnou brankou dob?e hrající Bažík. O n?kolik minut pozd?ji však prožíval Kalenda daleko obrácen?jší tvá? fotbalu, když po likvida?ním zákroku náchodského kapitána Pohla skon?il na nosítkách a následn? na chirurgické ambulanci ji?ínské nemocnice se zlomeninami lýtkové kosti, což si vyžádá n?kolikatýdenní lé?bu (situace dokumentována videozáznamem, který m?že být pr?kazným materiálem pro p?ípadné trestní oznámení). Rozhod?í Hlavá? však za tento zákrok odm?nil Pohla pouze žlutou kartou. Je nutno si potom položit otázku : ?Jaký nedovolený zákrok by rozhod?í Hlavá? ocenil ?ervenou kartou ?? Z?ejm? by hrá? musel kon?it na invalidním vozíku, ?i bojovat o sv?j vlastní život. Ve 35. minut? proniknul do pokutového území host? svým d?razem st?ídající Kuchta a byl faulován. Následnou penaltou dostal Bažík domácí do dvoubrankového vedení. P?icházely další šance, ale do polo?asu se již skóre nem?nilo. Po?ta, ani Bažík nedokázali v t?ch nejvyložen?jších šancích p?ekonat, ne zcela jistého ?erníka v brance Náchoda. Po zm?n? stran byl obraz hry stejný jako v první p?ta?ty?icetiminutovce. V 50.minut? aktivn? hrající Kuchta našel v pokutovém území Bažíka, ten se elegantn? vyhnul obránci soupe?e a st?elou k levé ty?i nedal šanci ?erníkovi zasáhnout. O minutu pozd?ji op?t Kuchta centroval do šestnáctky Náchoda, kde se na centr nádhern? zav?sil do vzduchu Po?ta a jeho hlavi?ka skon?ila po?tvrté v síti hostujícího mužstva. Sice do konce zápasu zbývalo ješt? hodn? ?asu, ale Novopa?tí již další branku nep?idali a tak utkání skon?ilo p?esn? opa?ným výsledkem, jako na podzim v B?lovsi, kdy trenér Krej?ík se sedmi hrá?í ?A? mužstva ušt?d?il Novopackým také ?ty?brankový výprask. Vít?zství i body domácí p?íznivce ur?it? t?ší, ale ka?ka utkání v podob? zran?ní Ládi Kalendy je stínem, který za výše uvedené hodnoty rozhodn? nestojí. Všichni tak p?ejí Lá?ovi rychlý pr?b?h lé?by , brzké uzdravení a návrat na fotbalový trávník. Novopacké tak v tomto ?anglickém? týdnu ?eká ve st?edu krajské ?tvrtfinále poháru ?MFS doma proti Slovanu Broumov od 17:00 hodin a v sobotu potom další zájezd na h?išt? soupe?e do Doudleb n. Orlicí, kde je ?eká zachra?ující se mužstvo domácího TJ Velešov.
| Autor: Mgr. Petr Ježek | Vydáno dne 24. 05. 2008 | 2291 přečtení |