28. KOLO : 1.FK NOVÁ PAKA - SK JI?ÍN 1:4

1.FK NOVÁ PAKA ? SK JI?ÍN
1 : 4 (0:2)

N.Paka : Balatka ? Jisl, Mindl, ?okina, Kubí?ek ? Kuchta (46.Muží?ek), Rozséva?, Feri , Tabaka (62.Dlabola) ? Bažík, Po?ta.
Trenér : Josef Balog.

Za velkého vedra, netradi?n? od 12:30 hodin z d?vodu Eura 2008, bylo sehráno na stadionu v Jírových sadech okresní derby utkání v rámci 28.kola Královéhradeckého krajského p?eboru mezi domácím 1.FK Nová Paka a hostujícím SK Ji?ín. Utkání sice již svým výsledkem nic ne?ešilo, ale nikdo necht?l odcházet ze h?išt? s porážkou, zvlášt? ne v derby. Oba dva kolektivy se momentáln? nacházejí, co se herní pohody tý?e , na opa?ných pólech. Domácí v jarní ?ásti st?ídají špatné výkony s lepšími a na konci sout?že se ješt? potýkají s marodkou n?kterých klí?ových hrá?? (Kalenda, Ma?í, Ptá?ek, Ji?ík ?). Zatímco hosté pln? využili v jarní ?ásti mistrovských utkání svoje materiální podmínky p?ípravy a tabulkou stoupali ?ím dále výš. Navíc v sobotu v Nové Pace nastoupili, na rozdíl od domácích, kompletní. Tato fakta se v utkání projevila v plné nahot?. Hned v úvodní minut? utkání Ji?ínští zahrozili, ale domácí obrana sta?ila ješt? odvrátit mí? do bezpe?í. Poté se Ji?ín na n?kolik minut se svoji aktivitou odml?el a byli to domácí, kte?í Tabakou, Bažíkem a Po?tou ohrožovali Pušovu branku, le? jejich pokusy kon?ily mimo . Ve 24. minut? podnikli hosté rychlý brejk, fotbalovou disciplínu, kterou mají dob?e zvládnutou, na jejímž konci byl st?elecky disponovaný Vacek a ten otev?el skóre utkání. O t?i minuty pozd?ji se situace opakovala, tentokrát Vejvod?v centr prom?nil z voleje Rejha a bylo 0:2. Dostat domácí do hry mohl ve 36.minut? Po?ta, který postupoval zcela sám na Puše, ale ten jeho pokus sta?il zlikvidovat. Ve zbytku první p?le již hosté kontrolovali výsledek a domácí k ni?emu nepustili. Po zm?n? stran hned po t?ech minutách zápasu po hrubce v obranné ?innosti domácího mužstva Vacek zvýšil na t?íbrankový rozdíl a o výsledky tak bylo rozhodnuto. V 54.minut? se domácí do?kali alespo? ?estného úsp?chu, když d?razný Po?ta v souboji s Pušem p?etla?il mí? a do prázdné branky snížil. Výsledkovou te?ku utkání ud?lal svou t?etí brankou Vacek, který hlavou po rohovém kopu nikým neatakován poslal mí? po?tvrté za Balatkova záda. Co dodat záv?rem ? Hosté zvít?zili zcela zasloužen?. Jejich fotbalový projev v úto?né fázi je díky rychlému p?echodu z obrany do útoku efektivní a pat?í k hlavním zbraním tohoto mužstva. Rezervy lze hledat ve h?e stoper?, kte?í sice díky postavám borc? NBA zvládají hlavi?kové souboje , ale mají nedostatky v obratnosti. Domácí v utkání propadli ve v?tšin? fotbalových dovedností, nejvíce však v pohybu a startu na mí?.
| Autor: Mgr. Petr Ježek | Vydáno dne 08. 06. 2008 | 2105 přečtení |