Referát z utkání

1.FK NOVÁ PAKA vers. TJ DV?R KRÁLOVÉ
2 : 1 (1:1)

Branky : Keszeg, Bažík ? Šulc

Pod vedením nového trenéra Vlastimila Frýdka z Hradce Králové (bratra bývalého reprezentanta ?R Martina Frýdka) zahájili novopa?tí fotbalisté svoji letní p?ípravu na novou sezónu krajského p?eboru Královéhradeckého kraje. Po úvodní tréninkové jednotce následoval úvodní p?ípravný zápas, ke kterému si Novopa?tí pozvali na stadion v Jírových sadech t?etí celek tabulky divize skupiny C uplynulého sout?žního ro?níku, TJ Dv?r Králové n.L. Krom? již zmi?ované premiéry novopackého trenéra si sv?j debut v dresu 1.FK odbyla i trojice novic?. V prvním polo?ase hájil novopackou branku teprve devatenáctiletý gólman z Hradce Králové Michal Kekelák, celé utkání ve st?edové ?ad? odehrál Miroslav Král z Jablonce n.N. a zhruba 75.minut se na hrotu domácího útoku pohyboval Jan Keszeg z Mladé Boleslavi, který zaznamenal také sv?j premiérový gól v novopackém dresu. Z hrá?? jarního kádru, kte?í by m?li v podzimní ?ásti mistrovských utkání startovat v barvách novopackého 1.FK tak trenérovi chyb?la trojice dovolenká?? Martin Ptá?ek, Jan Ma?í a Rastislav Tabaka. P?íležitost v utkání dostala také dvojice domácích dorostenc? Jaroslav Dlabola a Ji?í Jerie, pro které je každá takováto p?íležitost ziskem d?ležitých zkušeností pro další fotbalový r?st. Hostující trenér ?en?k Celler p?ivezl do Nové Paky velký kádr hrá??, v?etn? n?kolika dorostenc?, kte?í v utkání též okusili zákonitosti fotbalu dosp?lých. Utkání se hrálo v duchu zahajení letní p?ípravy obou mužstev, takže byla vid?t ?ada oku lahodících akcí, ale také nep?esností, nedorozum?ní a mnoho dalších aspekt? tohoto, pro fotbalisty, neoblíbeného období. Hosté se po brejkové situaci dostali Šulcem v 7. minut? celkem do laciného vedení, domácí oplatili stejnou mincí v 18.minut? novicem Keszegem. Po zm?n? stran zápas rozhodl nádhernou ranou Bažík, jehož leva?ka p?kn? zato?ila mí? k levé ty?i bezmocného Vo?ka v brance Dvora Králové. P?íští p?ípravné utkání sehrají Novopa?tí op?t na vlastním trávníku stadionu v Jírových sadech ve st?edu 23.?ervence 2008 od 18:00 hodin, kdy p?ivítají extraligový dorost FC Hradec Králové.
| Autor: Mgr. Petr Ježek | Vydáno dne 17. 07. 2008 | 2800 přečtení |