7. KOLO : SK VTJ RAPID LIBEREC - 1.FK NOVÁ PAKA 1:6

HOSTÉ SI POD JEŠT?DEM S CHUTÍ ZAST?ÍLELI ?

SK VTJ RAPID LIBEREC - 1.FK NOVÁ PAKA / RMSK NOVÝ BYDŽOV 1 : 6 (0:2)

1.FK NP/RMSK NB: Ottmar ? Rozséva? (78. Žalman), Faitl, Ptá?ek, Pavlásek ? Labík (64. Tlustý), Blažej, V?chet, Janda ? Bastin, Machá?ek (74.Moty?ka).
Trené?i: Viktor Pa?ízek a Martin Novotný
BRANKY: 90. Novák - 15. Janda, 35. Janda, 60. Labík, 78. Bastin, 82. Faitl, 88. Tlustý

V sedmém kole divizní skupiny ?C? hostoval spole?ný tým fotbalist? Nové Paky a Nového Bydžova na h?išti extrémn? malých, by regulérních rozm?r? ve m?st? pod Ješt?dem v Liberci. Soupe?em jim byl celek nová?ka této sout?že, fotbalisté SK VTJ Rapid Liberec. Po?así p?ed utkáním vystavilo zápasu výrazný otazník, zda odehrát duel na výše uvedené hrací ploše, nebo na um?lé tráv? v libereckém Harcov?. Rozhod?í za asistence delegáta svazu nakonec uznali stav p?vodn? nahlášeného h?išt? jako zp?sobilý ke h?e. Trenérská dvojice Viktor Pa?ízek a Martin Novotný m?la již k dispozici sou?asný kompletní divizní kádr, což je pozitivní jev p?ed dalšími mistrovskými boji. Do zápasu vstoupili hosté aktivn? a již od úvodního hvizdu hlavního arbitra Martina Fojtíka diktovali tempo hry a získávali pom?rn? výraznou územní p?evahu. Po n?kolika šancích p?ed brankou Mat?je Dostála se poprvé prosadili po ?tvrthodin? hry, kdy se po narážce od Tomáše Bastina dostal k mí?i v pokutovém území Petr Janda, který zkušen? šanci prom?nil v úvodní gól zápasu. To byl d?ležitý moment pro tým z Královéhradecka z hlediska dalšího vývoje utkání, kdy domácí nemohli spoléhat jen na zhušt?nou defenzivu, ale i oni ?asto museli hru více otev?ít. Silnou zbraní libereckých fotbalist? jsou standardní situace, v?etn? autových vhazování, kdy využívají úzkého h?išt? k bezprost?ednímu ohrožování branky soupe?e. Novopacko-novobydžovští však byli na tyto situace trenéry velmi dob?e p?ipraveni a dokázali t?mto zbraním celkem ú?inn? ?elit. V 35. minut? dostal ideální p?ihrávku do pravého k?ídelního prostoru Tomáš Labík a jeho p?esný centr našel p?ed brankou Rapidu hlavu Petra Jandy a ten podruhé skóroval a korunoval sv?j skv?lý výkon v utkání. Ve zbytku první p?le již hosté kontrolovali hru a nedovolili Libereckým výrazn?ji ohrozit branku Radima Ottmara. Po zm?n? stran se p?ece jenom na krátkou dobu dostali domácí do ur?itého tlaku, ale ve finální ?ásti nedokázali dovést své úto?né snažení do efektivního zakon?ení. Po hodin? hry si p?ipsal gólovou asistenci i branká? Radim Ottmar. Po jeho výkopu se k mí?i p?ed pokutovým územím domácích dostal Tomáš Labík a jeho pohotová st?ela zapadla k pravé ty?i branky bezmocného Mat?je Dostála. Poté zahrozili i domácí. Trestný kop z poza šestnáctky zazvonil o b?evno hostující svatyn?. V 78. minut? Tomáš Bastin p?edvedl skv?lý slalom mezi obránci soupe?e a p?esnou st?elou zvýšil již na ?ty?brankový rozdíl. V 82. minut? zafungovala spolupráce bývalých spoluhrá?? pražských Bohemians, když rohový kop Petra Jandy uklidil hlavou Ivan Faitl popáté do liberecké sít?. Hosté tak splnili p?ání svých fanoušk?, kte?í vyvolávali tolik známé fotbalové heslo ??dejte jim b?ra?? St?eleckým manévr?m v zápase však ješt? nebyl konec. V 88. minut? utekl po levém k?ídle Petr Janda a jeho následnou p?ihrávku zužitkoval st?ídající Martin Tlustý v šestý úsp?ch host?. Když se již zdálo, že 0:6 bude na sv?telné tabuli svítit i po záv?re?ném hvizdu hlavního arbitra, p?išla v 90. minut? zbyte?ná ned?slednost p?i brán?ní, které využil st?ídající Jind?ich Novák a pokazil tak Radimovi Ottmarovi ?nulu? na kont? obdržených branek. Ani tento okamžik však nemohl zm?nit fakt na velmi sympatickém výkonu hostujícího mužstva, které si tak po sedmi odehraných utkáních užívá vedení v tabulce divizní skupiny ?C?. K dalšímu mistrovskému zápasu zajížd?jí divizní líd?i op?t na h?išt? dalšího nová?ka této sout?že do Vysokého Mýta. Utkání se hraje v sobotu 28. 9. 2013 od 16:30 hodin. Autobus pro fanoušky odjíždí od stadionu v Jírových sadech v Nové Pace v 13:15 hodin a od M?stského stadionu v Novém Bydžov? v 14:00 hodin.

Viktor Pa?ízek, trenér host? :
Celý týden jsme se p?ipravovali na extrémn? malé h?išt?, které v Liberci mají. V?d?li jsme, že velkou zbraní domácích jsou standartní situace, p?edevším potom autové vhazování. Poda?ilo se nám výše uvedené zvládnout, což byl hlavní faktor našeho úsp?chu. Hrá?i hern? p?evyšovali domácí ve všech ?innostech, ?emuž odpovídá jednozna?ný výsledek. Myslím, že si hrá?i i naši p?íznivci, kte?í nás op?t mohutn? povzbuzovali, zápas užili.

| Autor: Mgr. Petr Ježek | Vydáno dne 21. 09. 2013 | 2994 přečtení |