20. KOLO: 1.FK NOVÁ PAKA - FK PARDUBICE "B" 5:1

POVEDENÁ DOMÁCÍ JARNÍ PREMIÉRA NA P?ÍRODNÍ TRÁV? ?

1.FK NOVÁ PAKA / RMSK NOVÝ BYDŽOV ? FK PARDUBICE ?B? 5 : 1 (3:1)

1.FK NP/RMSK NB: Bartalský ? Moty?ka, Faitl, Ptá?ek, Jisl (78. Žalman) ? Mokošín (57. Labík), V?chet, Rozséva?, Janda ? Bastin (64. Janouch), Machá?ek.
Trené?i: Viktor Pa?ízek a Martin Novotný
BRANKY : 3. Janda, 13. Machá?ek, 24. Machá?ek, 63. Labík, 90. Janouch ? 12. Hundák (11m)

V 20. kole divizní skupiny ?C? hostil spole?ný tým Nové Paky a Nového Bydžova na M?stském stadionu v Novém Bydžov? druholigovou pardubickou rezervu. Zatímco podzimní m??ení sil obou soupe?? ve m?st? perníku oko?enil hattrickem st?elec divizního lídra Tomáš Bastin, tentokrát se dv?ma p?esnými trefami prezentoval Jirka Machá?ek. Hosté p?ijeli do Nového Bydžova s n?kolika hrá?i širšího kádru ?A? mužstva, kte?í absolvovali v sobotu druholigové utkání ve Zlín?. Novopackonovobydžovští zahájili zápas aktivn? a již v 3. minut? lovil gólman Pardubic Josef Ptá?ek mí? ze své sít?. Dlouhé autové vhazování prošlo celým pokutovým územím dezorientované hostující obrany až na kopa?ku Petra Jandy a ten bez problém? uklidil mí? do soupe?ovy branky. Domácí nadále pokra?ovali v ofenzivním snažení a nezastavila je ani situace z 12. minuty, kdy Lukáš Jisl nedovolen? v pokutovém území zastavil pardubického Martina Klátila a následovala penalta, kterou s p?ehledem prom?nil Martin Hundák ve vyrovnávací gól. O minutu pozd?ji však domácí již op?t vedli. Další dlouhé autové vhazování prodloužil Jirka Machá?ek hlavou podruhé za záda Josefa Ptá?ka. V 21. minut? p?kn? zprava zacentroval do pokutového území Pardubic Patrik Mokošín, bohužel pro domácí se k zakon?ení nedostal ani Tomáš Bastin, ani Petr Janda. V 22. minut? se po naráže?kách dostal v levém k?ídelním prostoru k mí?i Honza Rozséva? a jeho únik a následný centr p?ed Josefa Ptá?ka zakon?il Patrik Mokošín st?elou nad hostující svatyni. V 24. minut? sehráli domácí nádhernou kombina?ní akci, na jejíž konci byla finální p?ihrávka Petra Jandy a p?esné zakon?ení z kopa?ky Jirky Machá?ka. Akce, jak z u?ebnice moderního fotbalu musela pot?šit nejen p?íznivce novopackonovobydžovských fotbalist?. V 26. minut? se ocitl v dobré st?elecké p?íležitosti Patrik Mokošín, le? s jeho slabým zakon?ením nem?l Josef Ptá?ek v brance host? žádný problém. V záv?re?né ?ásti první p?le aktivita domácích pomalu ztrácela na intenzit?, ale hosté se do žádné v?tší p?íležitosti nedostali. Po zm?n? stran Pardubi?tí ješt? více otev?eli hru a za?ali hloub?ji na polovin? soupe?e domácí napadat p?i rozehrávce. Tento zp?sob hry p?inesl i n?kolik nad?jných situací p?ed brankou Petera Bartalského, ale z žádné hosté nedokázali skórovat. V 61. minut? vyzkoušel pozornost Josefa Ptá?ka na druhé stran? h?išt? Honza Rozséva?, ale tentokrát se ochránce pardubické svatyn? po povedeném pokusu domácího st?edopola?e p?ekvapit nenechal. O dv? minuty pozd?ji se ale domácí op?t radovali z gólu. St?ídající Tomáš Labík zahrával z pom?rn? velké vzdálenosti od pardubické branky trestný kop a mí? z jeho kopa?ky doplachtil po?tvrté až do soupe?ovy sít?. Domácí tímto gólem z?ejm? definitivn? otupili snahu host? o p?íznivý výsledek. K navýšení brankového rozdílu mohlo ješt? dojít v 82. minut?, kdy Honza Rozséva? vybídnul k úniku po pravém k?ídle Tomáše Labíka, jehož prudký centr do pokutového území host? ale další novic na hrací ploše Ond?ej Janouch nezasáhl. Chu si ale nakonec posledn? jmenovaný novopackonovobydžovský fotbalista p?ece jenom spravil v poslední minut? zápasu. Po úniku Patra Jandy skon?ila te?ovaná st?ela Ond?eje Janoucha popáté za zády bezmocného pardubického gólmana. Divizní lídr tak zvládl tuto domácí jarní premiéru na p?írodní tráv? M?stského stadionu v Novém Bydžov? p?ed t?emi stovkami divák? tém?? na výbornou. Po remíze Dobrovice ve Dvo?e Králové se tak op?t navýšil bodový rozdíl mezi domácími a st?edo?eským pronásledovatelem na nad?jných osm bod?. K dalšímu mistrovskému utkání nastoupí Novopackonovobydžovští v ned?li 13. dubna 2014 od 16:30 hodin na um?lé tráv? stadionu Osvobození v Trutnov?, kde jim soupe?em budou fotbalisté místního MFK.

Viktor Pa?ízek, trenér domácích:
V zápase jsme se hned v úvodu ujali vedení aktivní hrou, ale bohužel jsme soupe?e po netaktickém faulu v pokutovém území nechali z penalty vyrovnat. Nadále jsme pokra?ovali v ofenzivním snažení a odm?nou nám bylo vst?elení vedoucí branky. Do polo?asu jsme velmi dobrou kombina?ní hrou skóre navýšili a polo?as zasloužen? ukon?ili s náskokem dvou branek. Do druhého p?le jsme nastupovali s cílem skóre navýšit, což se nám dvakrát poda?ilo. Soupe?e jsme po celou dobu utkání nepustili do vážn?jší brankové situace, i když v n?kterých fázích zápasu m?l ?ast?jší držení mí?e. Hrá?i zaslouží pochvalu za nasazení a velmi dobrý týmový výkon.

| Autor: Mgr. Petr Ježek | Vydáno dne 06. 04. 2014 | 2544 přečtení |