25. KOLO: 1.FK NOVÁ PAKA - SOKOL ŽIVANICE 1:1

HRUBÁ INDIVIDUÁLNÍ CHYBA ZNAMENALA LETOŠNÍ PRVNÍ DOMÁCÍ ZTRÁTU ...

1.FK NOVÁ PAKA / RMSK NOVÝ BYDŽOV ? SOKOL ŽIVANICE 1 : 1 (1:0)

1.FK NP/RMSK NB: Bartalský ? Moty?ka, Faitl, Ptá?ek, Jisl (55. Blažej) ? Labík , V?chet, Rozséva?, Janda -Machá?ek (67. Janouch) Bastin.
Trené?i: Viktor Pa?ízek a Martin Novotný
BRANKY : 6. Bastin ? 80. Kakrda

V 25. kole divize ?C? hostil spole?ný tým Nové Paky a Nového Bydžova na M?stském stadionu v Novém Bydžov? ambiciózní celek z Pardubicka, fotbalisty Sokola Živanice. Zajímavostí zápasu byl fakt, že soupe?, vedený exnovobydžovským trenérem Josefem Košátkem, m?l ve svém st?edu hned ?ty?i fotbalisty, kte?í v minulosti p?sobili v týmech domácího slou?eného družstva. Jednalo se p?edevším o branká?e Radima Ottmara a obránce Vojt?cha Pavláska, kte?í v podzimní ?ásti startovali v dresu sou?asného divizního lídra a dále potom slovenský obránce Michal Fer?ák byl n?kdejší oporou zadních ?ad 1.FK Nová Paka a st?edopola? Radek Gorol zase hájil barvy mužstva RMSK Cidlina Nový Bydžov. Již tento moment dával zápasu ten správný fotbalový náboj. Dobré fotbalové atmosfé?e p?isp?la i celkem po?etná divácká kulisa fanoušk? obou tým?. Hned úvod zápasu p?inesl n?kolik zajímavých situací p?ed ob?ma brankami. Již v 1. minut? vypustil živanický Radek Gorol pom?rn? nebezpe?nou st?elu s celkem úctyhodné vzdálenosti, která ale našt?stí pro domácí minula cíl. Poté byla patrn?jší iniciativa na kopa?kách Novopackonovobydžovských a ti šli odm?nou za svoji aktivitu v 6. minut? do vedení. Dlouhý výkop branká?e Petera Bartalského získal v souboji s Michalem Fer?ákem Petr Janda, jehož p?ihrávka sm??ovala do levého k?ídelního prostoru a odtud Tomáš Labík na milimetr p?esn? našel nabíhajícího Tomáše Bastina a ten z bezprost?ední blízkosti nedal Radimu Ottmarovi šanci zasáhnout. Rychlý gól však pro další vývoj zápasu nic neznamenal. Oba dva celky se snažily o ofenzivní fotbal, by se jen t?žko dostávaly do zakon?ení. Za zmínku tak stojí další d?lovka Radka Gorola, která však našla p?ipravenou náru? Petera Bartalského. Na druhé stran? zase Tomáš Bastin vyzkoušel pozornost Radima Ottmara a i živanický gólman prokázal svoje kvality. První polo?as se tak pomalu stával pouze bojem mezi ob?ma šestnáctkami, nebo defenzivní formace obou družstev pracovaly celkem bezchybn?. Po zm?n? stran to byli op?t domácí, kte?í v úvodních minutách n?kolikrát nebezpe?n? zahrozili p?ed brankou Živanic. V 53. minut? dlouhý rohový kop Petra Jandy našel na vzdálen?jší ty?í Martina Ptá?ka, jehož pohotový volej sm??oval do branky za již p?ekonaného gólmana Radima Ottmara, kterého ale ješt? zastoupil urostlý Jakub Novák a st?elu vyhlavi?koval do bezpe?í. V 61. minut? neudržel mí? ve svých rukavicích Radim Ottmar v souboji s Jirkou Machá?kem a p?i následné st?ele Tomáše Labíka si op?t Jakub Novák po?ínal jako poslední záchrana a stejným zp?sobem jako p?i st?ele Martina Ptá?ka využil své postavy a hlavou op?t zabránil zcela jistému gólu. O dv? minuty pozd?ji to ale zase byli hosté, kte?í Lukášem Machem, živanickou posilou z FC MAS Táborsko, donutili Petera Bartalského vážn?ji zakro?it proti k?ížné st?ele z prostoru šestnáctky. Zhruba po hodin? hry pomalu p?ebírali ot?že zápasu hosté a hned ve dvou po sob? jdoucích situacích musel Peter Bartalský zasáhnout proti pokus?m hostujících st?elc?. V 72. minut? ale to mohli být zase domácí, kte?í by sv?j náskok navýšili. St?ídající Ond?ej Janouch nikým neatakován hlavi?koval zhruba z dvanácti metr? mimo branku soupe?e. Nevyužité šance domácího výb?ru nakonec m?ly v kone?ném ú?tování v?tší d?ležitost, než se v pr?b?hu utkání zdálo. Nejprve v 73. minut? ješt? chybu domácí defenzivy nedokázal živanický Tomáš Kakrda potrestat. V 80. minut? se však nedorozum?ní Ivana Faitla s Peterem Bartalským již stalo pro Novopackonovobydžovské osudným. Tomáš Kakrda nepohrdnul nabídkou skórovat do prázdné branky a p?ipravil tak diviznímu lídrovi první letošní domácí ztrátu. P?esto Novopackonovobydžovští jsou p?t kol p?ed koncem sout?žního ro?níku v?ele tabulky se sedmibodovým náskokem p?ed svým pronásledovatelem z Dobrovice. V následujícím utkání nastoupí vedoucí celek na h?išti divizního nová?ka v Železném Brod?, kterého vede z lavi?ky bývalý trenér 1.FK Nová Paka Josef Hloušek. Zápas se hraje v sobotu 17. kv?tna 2014 od 17:00 hodin.

Viktor Pa?ízek, trenér domácích:
Utkání jsme za?ali aktivní hrou, která nám p?inesla rychlé vedení. Po této brance p?ebral iniciativu soupe?, který m?l v?tší držení mí?e, ale bez gólových p?íležitostí, do kterých jsme ho naším precizním brán?ním nepoušt?li. Do druhého polo?asu jsme nastupovali s taktikou pokra?ovat v dobrém brán?ní, podnikat rychlé brejky a pojistit tím vedení druhým gólem. Šance, které jsme si vypracovali, jsme bohužel neprom?nili a proto z?ejm? p?išel trest, kdy soupe? po naší hrubé chyb? vyrovnal. Na strhnutí vít?zství na svou stranu už bohužel nebyl ?as a proto utkání skon?ilo vzhledem k vývoji hry zaslouženou remízou.

| Autor: Mgr. Petr Ježek | Vydáno dne 11. 05. 2014 | 2431 přečtení |