Nová Paka/Stará Paka - T?ebechovice -U-19

1.FK Nová Paka/Sokol Stará Paka ? T?ebechovice p.O
6:1 (3:0)

branka: Rosputniak 3, Havlín 2, Fajta

K poslednímu utkání sout?žní sezony krajského p?eboru dorostu sezony 2013/2014 dorazil na stadion v Jírových sadech soupe? ze st?edu tabulky, tým T?ebechovic. Ob? mužstva nastoupila do zápasu p?evážn? s mladšími hrá?i, kte?í se budou potkávat v p?íštím roce. Na hrací plochu tak vyb?hlo hodn? hrá?? ro?níku 1999 a v domácí brance se p?edstavil Jára Mandík dokonce ro?ník 2000.
Zápas za?ali lépe hosté, kte?í se hned v první minut? dostali do první šance, ale chyb?lo kvalitní zakon?ení. Náš tým zpo?átku zápasu hodn? chyboval, p?evládala velká nep?esnost nahrávek. Opticky hráli lépe s mí?em hosté a lépe se i pohybovali. V 30. minut? se však po rychlé a jednoduché akci prosadil Rosputniak. Ta za?ala odebráním mí?e na hranici vlastní šestnáctky, kolmou p?ihrávkou na rozb?hlého Rosputniaka, který na p?lící ?á?e obešel obránce hostí a využil špatného postavení branka?e 1:0. Ve 35. minut? našel op?t Rosputniak mezi stopery hostí nabíhajícího Havlína, a ten zvýšil vedení na 2:0. Poté p?edvedl n?kolik dobrých zákrok? Mandík v brance domácích. Ve 41. minut? se mí? zase po rychlé kombinaci dostal k Rosputniakovi a ten uzav?el skóre prvního polo?asu na 3:0.
Ve druhém polo?ase hosté p?idali na d?razu a rychlosti. V 54. minut? se jim poda?ilo vst?elit branku díky chyb? v rozehrávce naší obrany. Nepovedený výkop Mandíka zachytil záložník hostí a z 30 m p?ekonal vyb?hnutého branka?e 3:1. Hned z rozehrávky se do šance ?ítil Havlín, kterého zastavila obrana hostí jen za cenu faulu. K zahrání trestného kopu se postavil Rosputniak. Jeho prudká st?ela p?ed branka?em hostí trochu zaplavala a ten na ní nedosáhl 4:1. Dv? minuty po vst?elené ?tvrté brance Chabada, hrající levého obránce, p?enesl dlouhým nákopem mí? na druhou stranu h?išt?, kde nabíhající Havlín zpracoval a šel sám na branka?e hostí. Svoji šanci prom?nil a stav se posunul na 5:1. I hosté m?li n?kolik šancí, ale bu? dobrým zákrokem Mandíka nebo našich obránc? se host?m již nepoda?ilo skórovat. To našemu týmu se ješt? jedna akce povedla. Na jejím konci byl Fajta a uzav?el stav utkání na 6:1.
Tímto zápasem se kluci rozlou?ili s touto sezonou zaslouženou výhrou. Naše mladé dorostenecké mužstvo odehrálo v sezon? n?kolik dobrých zápas?, které se ovšem nepovedly výsledkov?. To zejména vzhledem ke špatné obranné ?innosti celého týmu jako celku. P?esto pat?í všem hrá??m pod?kování za jejich výkony.

Sestava: Mandík ? K?íž, ?íla, Štefan, Chabada ? Brádle(46. Ulrich), Rosputniak, Krupka, Fajta ? Wolf(46. Šnajdr), Havlín