13. KOLO : 1.FK NOVÁ PAKA - FK ?ERNILOV 4:0

1.FK NOVÁ PAKA - FK ?ERNILOV
4 : 0 (1:0)

N.Paka : Balatka - Jisl, Ptá?ek, Mindl, Ma?í - Tabaka (69.Keszeg), ?okina, Kubí?ek, Král - Bažík (74.Fišar), Po?ta (80.Dlabola).
Trenér : Vlastimil Frýdek.

V záv?re?ném podzimním kole Královéhradeckého krajského p?eboru hostili novopa?tí fotbalisté na stadionu v Jírových sadech mužstvo FK ?ernilov. Vzájemná m??ení sil obou t?chto celk? v minulém sout?žním ro?níku p?inesla dv? vít?zství týmu z Královéhradecka 2:0 a 6:5. Našt?stí se historie letos již neopakovala a Novopa?tí v utkání neponechali nic náhod? a od úvodního hvizdu rozhod?ího Rožnovského jasn? kralovali na hrací ploše. Pravdou je, že intenzita tlaku m?la v pr?b?hu zápasu r?znou sílu, ale hosté nekladli tém?? žádný odpor a b?hem celého utkání skoro branku Balatky neohrozili. Výjimkou m?že být jen p?kná st?ela st?ídajícího Cejnara (v lo?ském sout?žním ro?níku startoval v dresu Nové Paky), kterou novopacký gólman s p?ehledem zlikvidoval. Domácí vstoupili do zápasu raketov?. Již ve 2.minut? se v k?ídelním prostoru p?kn? uvolnil Král a jeho p?ihrávku nabíhající Kubí?ek poslal do protipohybu branká?e Maryan?uka a Novopa?tí tak vedli 1:0. O dv? minuty pozd?ji Bažík zamotal hlavu dv?ma obránc?m soupe?e a nacentroval do pokutového území ?ernilova, kde d?razný Po?ta p?ímo z voleje poslal mí? do b?evna Maryan?ukovy svatyn?. Další st?elecké p?íležitosti domácích však kon?ily v?tšinou mimo branku a tak tlak Nové Paky pozvolna ztrácel na síle. Do konce prvního polo?asu se na h?išti tém?? již nic neudálo a to ani v otázce karet, kdy hlavní arbitr ukázal v této ?ásti hry pouze po jedné žluté kart? na obou stranách. Druhý polo?as za?al aktivitou domácích, kterou korunovali Novopa?tí již po ?ty?ech minutách hry, kdy Král obešel n?kolik protihrá?? a prostr?il mí? do pokutového území Po?tovi, který se s mí?em oto?il a nekompromisn? zav?sil pod b?evno podruhé mí? do ?ernilovské sít?. Poté se hra výrazn? p?iost?ila a po?et žlutých karet za?al p?ibývat. V 65.minut? proniknul do pokutového území aktivní Král a byl hostujícím obráncem sražen k zemi. Na?ízenou penaltu s p?ehledem prom?nil Ptá?ek ve t?etí novopacký úsp?ch. Hosté tento verdikt považovali jako k?ivdu a za?ali ?asto s rozhod?ím diskutovat a nesmysln? nebezpe?nými zákroky likvidovat hru soupe?e. V 72. minut? se rozeb?hnul asi z deseti metr? proti Bažíkovi Plašil a hrubým likvida?ním faulem si vykoledoval kupodivu jen druhou žlutou kartu a musel tak p?ed?asn? opustit h?išt?. O ?ty?i minuty pozd?ji se dostal za obranu soupe?e hbitý Po?ta a postupoval zcela sám na Maryan?uka, kterému ud?lal kli?ku, p?i níž byl ?ernilovským gólmanem zasažen a zran?n. Branká? host? tak musel následovat svého spoluhrá?e Plašila a ?ernilov tak hrál zbytek zápasu ve dvojnásobném oslabení. K pokutovém kopu se tentokrát postavil Král a st?elou do pravého horního rohu nedal st?ídajícímu branká?i Voltrovi šanci zasáhnout. P?i p?esilové h?e domácích se mohlo ješt? dvakrát m?nit skóre utkání. Vždy po signálech z rohových kop?. Nejprve d?lovka st?ídajícího Keszega jen t?sn? prosvišt?la nad b?evnem branky soupe?e a poté Královu ránu Voltr sta?il vyrazit mimo svoji svatyni. Novopa?tí tak splnili sv?j p?edzápasový cíl a navýšili svoje bodové konto v tabulce o další t?i d?ležité body.
| Autor: Mgr. Petr Ježek | Vydáno dne 01. 11. 2008 | 2541 přečtení |