13. KOLO : SK HOLICE - 1.FK NOVÁ PAKA 0:2

TRESTNÉ KOPY MARCELA BAŽÍKA JEDINÝM POZITIVEM UTKÁNÍ

SK HOLICE - 1.FK NOVÁ PAKA 0 : 2 (0:0)

N.Paka : Kanaval - Kordík, Borovi?ka, Machá?ek, Jisl - Povr, Ptá?ek, Pivrnec, Rozséva?, Vích (58. Bažík) - Allison (82. Ma?í).
Trenér : Josef Hloušek.
Branky : 61. a 71. Bažík

Ve t?ináctém kole divizní skupiny ?C? hostovali novopa?tí fotbalisté ve m?st? cestovatele Emila Holuba v Holicích na stadionu dalšího nová?ka této sout?že. Zatímco domácí v minulém kole state?n? odolávali favoritovi divizní tabulky v Jírnách, Novopackým vystavila sn?hová kalamita stop a domácí utkání se Sokolem Lhota p.L. bylo odloženo na st?edu 7.listopadu 2012 s na?ízeným za?átkem od 14:00 hodin, což je pro amatérský fotbal záležitost více, než diskrimina?ní. Nikoho nezajímá, že se fotbal hraje pro diváky, kte?í v pracovní den z?ejm? ve výše uvedeném ?ase t?žko na stadion p?ijdou. Nemluv? již o hrá?ích, kte?í budou muset odehrát zápas ve vlastní dovolené. Zdravý rozum tomuto na?ízení je na hony vzdálen. V Holicích se však novopa?tí fotbalisté nedokázali oprostit od špatného výkonu z posledního zápasu v Semilech a i p?es vít?zství nezanechali na Pardubicku dobrý dojem. Zápas se hrál za p?kného slune?ného po?así na m?kkém terénu, který d?lal problémy všem aktér?m na hrací ploše. Hosté mohli utkání rozhodnout hned v jeho úvodu, ale šanci Jirky Machá?ka brav?rn? zlikvidoval holický gólman Bronislav Branda, který reflexivním zákrokem vyt?snil hlavi?ku novopackého stopéra z bezprost?ední blízkosti. V 16.minut? dostal p?ihrávku za obranu domácích Nigerijec Alawari Allison a postupoval sám na holického branká?e. Pokus novopackého úto?níka p?elobovat vyb?hnuvšího gólmana však skon?il lehkým oblou?kem v Brandov? náru?i. Od tohoto okamžiku Novopa?tí ve svoji aktivit? ustrnuli a domácí je za?ali p?ehrávat ve st?edu h?išt? a vlivem tohoto faktu si i oni vytvá?eli dobré brankové p?íležitosti. Jejich st?elecká potence však jen kopírovala sou?asnou statistiku tohoto mužstva, co se vst?elených branek týká. V nejv?tší p?íležitosti zkazil radost holickým fanoušk?m branká? Libor Kanaval, který vychytal samostatný nájezd teprve sedmnáctiletého Filipa Klou?ka. První polo?as nep?inesl nijak zajímavý fotbal. Úrove? jen t?žko snesla p?ísn?jší m??ítko divizního duelu. Po zm?n? stran se p?ece jenom hosté za?ali probouzet z letargie, ale dlouho to na zm?nu skóre nevypadalo. Novopacký lodivod Josef Hloušek m?l v 58.minut? šastnou ruku, když poslal na h?išt? slovenského st?elce Marcela Bažíka. Ten byl na h?išti pouhé t?i minuty a jim zahrávaný trestný kop ze vzdálenosti asi t?iceti metr? prošel hradbou t?l p?ed branká?em Brandou a skon?il až v holické síti. Pro ofenzivní hru host? to tak byl vysvobozující fakt. Holi?tí sice boj nevzdávali, ale jejich finální ?ást akcí byla skute?n? tragická. Hosté na tom nebyli o mnoho lépe, ale vedení jim p?ineslo p?ece jenom více klidu na kopa?ky. V 71.minut? byl p?ed pokutovým územím domácích faulován novopacký kapitán Lukáš Jisl a trestný kop Marcela Bažíka byl zahraný u?ebnicov?. Jeho pokus p?es ze? p?ipomínal dávné ?asy Antonína Panenky. Mí? z jeho leva?ky skon?il v levém horním rohu branky bezmocného branká?e Bronislava Brandy. Stejnou p?íležitost dostali také domácí v 89.minut?. Jejich st?elecký pokus však skon?il pouze v novopacké zdi. Fotbal v sobotu v Holicích sice plakal, ale t?íbodový úkol se host?m poda?ilo splnit a odvezli si do Nové Paky d?ležité vít?zství. Ve zbývajících t?ech zápasech je však t?eba výrazn? herní projev zlepšit, protože výkon v zápase proti outsiderovi v Holicích by na zbývající soupe?e jen t?žko sta?il.

| Autor: Mgr. Petr Ježek | Vydáno dne 03. 11. 2012 | 3368 přečtení |