18. KOLO : 1.FK NOVÁ PAKA - FK JISKRA MŠENO n.N. 5:1

1.FK NOVÁ PAKA ? FK Jiskra MŠENO nad Nisou 5 : 1 (3:0)

N.Paka : Klíma - Polanský, Borovi?ka, Rozséva?, Kordík (82.Bažík) - Povr, Pivrnec, Ptá?ek, Vavrinec ? Machá?ek, Fron?k.
Trenér : Viktor Pa?ízek
Branky : 33. Ptá?ek, 36. Fron?k, 38. Povr, 66. Kordík, 69. Povr - 60. vlastní

V 18. kole divize ?C? hostili novopa?tí fotbalisté na svém h?išti s um?lou trávou na Slovanech aktuáln? t?etí celek tabulky, mužstvo Jiskry Mšena n.N. Hosté, kte?í plní funkci farmy prvoligového jabloneckého Baumitu, se netají ambicemi bojovat o postup do ?FL. Kádr tvo?í fotbalisté, kte?í p?evážn? prošli práv? jabloneckou mládežnickou líhní. Novopa?tí, po nepovedeném výkonu v Ústí n.O. a odloženém utkání v Turnov?, byli na zápas pat?i?n? nažhaveni a realiza?ním týmem i správn? namotivováni. Nutno poznamenat, že se v zápase ukázala v dobrém sv?tle nová ofenzivní posila novopackého týmu Tomáš Fron?k, bývalý dorostenec pražské Sparty, naposledy hrá? SK Zápy v ?FL. Tento jednadvacetiletý úto?ník byl tém?? u všech d?ležitých akcí utkání. Zápas se hrál za sice slune?ného, ale velice mrazivého po?así a silného v?tru. Tento fakt byl pro všechny aktéry na hrací ploše, ale i pro diváky velmi nep?íjemný, p?esto se hrálo celkem zajímavé utkání s množstvím dramatických okamžik? p?ed ob?ma brankami. V úvodu p?sobili hosté sebev?dom?, hráli dob?e kombina?n? a navíc byli velice d?razní v osobních soubojích. V n?kolika p?ípadech stálo p?i domácích št?stí, nebo dobrý zákrok zkušeného Jana Klímy v brance znemožnil host?m skórovat. Trp?livost se tentokrát domácím vyplatila do puntíku. Po p?lhodin? hry se za?ali na h?išti výrazn? prosazovat Novopa?tí a b?hem p?ti minut poslali hosty do kolen. Nejprve ve 33. minut? se Tomáš Fron?k prohá?koval až p?ed branká?e Mšena Kobu Kobachidzeho a Martin Ptá?ek uklidil mí? poprvé do soupe?ovy sít?. Po dalších t?ech minutách se op?t Tomáš Fron?k dostal za záda obrany host? a v d?razném souboji s branká?em Kobachidzem protla?il mí? podruhé do branky Mšena. Ve 38. minut? se tentýž fotbalista prom?nil v nahráva?e, kdy jeho ideální p?ihrávku zužitkoval Jirka Povr st?elou mezi nohama branká?e Kobachidzeho. Ve 41. minut? ud?lal novopacký úto?ník Fron?k z n?kolika obránc? soupe?e pouhé statisty a st?elou z bezprost?ední blízkosti trefil pouze padajícího gólmana host?. Po zm?n? stran bylo zcela evidentní, že mužstvo Mšena, i p?es nep?íznivý výsledek, nesložilo zbran? a zvýšenou aktivitou zam?stnávalo defenzivu novopackého mužstva hned od úvodního hvizdu hlavního rozhod?ího Lukáše Tryzny z ?erveného Kostelce. Velkým pomocníkem mu v tom byl již zmi?ovaný silný vítr, který ve vzduchu zcela ovládal dráhu mí?e. V 60. minut? došlo k nedorozum?ní v obran? domácích a branká? Klíma byl vlastním obráncem oklamán a mí? skon?il za jeho zády. Snížení stavu a tém?? p?lhodina hry do jejího konce dávaly host?m jakousi nad?ji na p?ípadný zvrat. Brejkové situace Nové Paky ale byly v sobotu pro hosty smrtelné. V 66. minut? dostal Tomáš Fron?k ideální p?ihrávku za obranu soupe?e a postupoval sám na Kobachidzeho. Kli?ka novopackého fotbalisty na branká?e však byla p?íliš pomalá, takže vracející se obránce Mšena sta?il mí? odvrátit na rohový kop. Ten zahrál Jirka Povr s takovou p?esností, že Jakub Kordík m?l hlavou již uleh?enou situaci a vrátil domácím t?íbrankové vedení. O další t?i minuty pozd?ji byl v akci op?t Jirka Povr. Po n?kolikametrovém vedení mí?e nap?áhl ze vzdálenosti velkého vápna a jeho st?elu Koba Kobachidze pouze vyrazil. Obránci host? však najednou zkoprn?li a rozeb?hnutý st?elec hlavou poslal mí? popáté do sít? sebev?domého soupe?e. Novopa?tí v záv?ru ješt? promarnili p?íležitosti k navýšení skóre zápasu. P?estože je výše vít?zství p?ekvapivá, dle pr?b?hu utkání ale zcela zasloužená. Jablonecká farma v sobotu na Slovanech úpln? zamrzla. Je však pot?eba neusnout na vav?ínech a p?ipravit se na další d?ležitý zápas v ned?li 31. b?ezna, kdy budou Novopa?tí od 15:00 hodin hosty v Novém Bydžov?, respektive asi na um?lé tráv? v Chudonicích.

| Autor: Mgr. Petr Ježek | Vydáno dne 23. 03. 2013 | 3239 přečtení |