25. KOLO : FK DOBROVICE - 1.FK NOVÁ PAKA 1:2

NÁDHERNÉ GÓLY ROZHODLY O VÍT?ZSTVÍ HOST? ?

FK DOBROVICE - 1.FK NOVÁ PAKA 1 : 2 (0:0)

N.Paka : Binder - Kordík, Ptá?ek, Faitl, Jisl - Povr, Bažík (87. Borovi?ka), Rozséva?, Janda ? Machá?ek (90. Semerák), Vavrinec (46. Fron?k)
Trenér : Viktor Pa?ízek.
BRANKY : 59. Zbon?ák ? 78. Bažík, 84. Janda

Ve 25. kole divize ?C? hostovali novopa?tí fotbalisté na útulném stadionu ve st?edo?eských Dobrovicích. Domácí v p?edešlém kole uhráli cennou remízu na h?išti suverénních Jíren a hosté zdolali na domácím trávníku pardubickou rezervu. Tato fakta slibovala zajímavou fotbalovou podívanou. I když p?ed zápasem pom?rn? hodn? pršelo, hrací plocha byla p?ipravena velmi dob?e. Novopacký trenér Viktor Pa?ízek provedl oproti úsp?šnému utkání v minulém kole dv? zm?ny v základní sestav?. Poprvé dostal v mistrovském divizním utkání p?íležitost v brance jedenadvacetiletý gólman Jan Binder, který nakonec v t?žké zkoušce usp?l. Celek Dobrovic je tvo?en ?adou zkušených fotbalist?, kte?í startovali i v naší nejvyšší sout?ži. Mezi nejzkušen?jší pat?í Martin Zbon?ák, Petr Lukáš, Tomáš Cigánek a Musa Ansuma z Ghany. Úvod zápasu pat?il zcela jednozna?n? domácímu týmu, který uplat?oval na h?išti menších rozm?r? svoji fotbalovou vyzrálost danou kombina?ními schopnostmi a rychlostí v soubojích jeden na jednoho. Novopacká defenziva state?n? odolávala tlaku Dobrovic. V 10. minut? hasil Martin Ptá?ek skluzem nebezpe?í v posledním okamžiku t?sn? p?ed zakon?ením domácího fotbalisty v pokutovém území. O n?kolik minut pozd?ji p?edvedl velmi dobrý zákrok branká? Jan Binder po st?ele Tomáše Cigánka. Dobrovi?tí hrozili p?edevším ze standardních situací. S p?ibývajícími minutami však i hosté n?kolikrát nebezpe?n? ohrozili branku domácích st?eženou Ond?ejem Bartošem. V 19. minut? zahráli domácí v pokutovém území ?malou dom?? a rozhod?í Milan Mat?j?ek na?ídil nep?ímý kop ze vzdálenosti 12 metr? od brankové ?áry. Dob?e rozehranou standardní situaci však zakon?il Marcel Bažík st?elou nad b?evno dobrovické branky. Aktivní pojetí hry domácích však postupn? sláblo. Rohových kop? na stran? Dobrovic sice p?ibývalo, ale nebezpe?í po jejich realizaci naopak ubývalo. Po zm?n? stran bylo z?ejmé, že utkání m?že rozhodnout jediný gól. V 59. minut? p?i zakládání útoku Novopa?tí zbyte?n? ztratili mí? a domácí tuto chybu dokázali potrestat. Nejprve centr sm??ující do branky Jan Binder sta?il vyrazit, ale pouze p?ed Martina Zbon?áka a ten již bez problém? uklidil mí? do novopacké sit?. Hosty však nijak tato obdržená branka nepoznamenala a naopak nabudila je ješt? ke zvýšenému úsilí v ofenziv? svého herního projevu. V 66. minut? se Novopackým poda?ila p?kná kombina?ní akce, kdy v její finální ?ásti byl Petr Janda zcela evidentn? faulován v pokutovém území domácích. P횝alka hlavního arbitra však z?stala n?má. Ani tento moment ale hosty nezlomil. V 78. minut? dal slovenský fotbalista v barvách Nové Paky Marcel Bažík zavzpomínat na éru trestných kop? Antonína Panenky. Mí? z kopa?ky výše uvedeného hrá?e zaplachtil z p?ímého kopu p?es dobrovickou ze?, aby skon?il v pravém horním rohu branky bezmocného Ond?eje Bartoše. Z hlediska výsledku bylo utkání ve zbylé ?tvrthodince zcela otev?ené. V 82. minut? byli domácí blízko druhého úsp?chu. Po standardní situaci vykopávali hostující obránci mí? z brankové ?áry po zmatku v pokutovém území p?ed Janem Binderem. O dv? minuty pozd?ji však uhodilo na druhé stran? h?išt?. Jirka Machá?ek hlavou p?kn? sklepl mí? na kopa?ku Petra Jandy a ten další nádhernou brankou strhl vít?zství na stranu Nové Paky. St?ela novopackého st?edopola?e tentokrát vymetla levou šibenici dobrovické svatyn?. Úsp?šná série novopackého mužstva tak m?la další pokra?ování. Kdo nem?l možnost toto vít?zství vid?t p?ímo na stadionu v Dobrovicích, má šanci shlédnout utkání ze záznamu na internetu dobrovické televize ?DTV? na adrese tv.tycom.cz. Nyní je však pot?eba nesledovat žádné rekordy, ale poctiv? a s pokorou se p?ipravit na další divizní utkání, ve kterém Novopa?tí p?ivítají v sobotu 18. kv?tna 2013 od 17:00 hodin v Jírových sadech sestupem ohrožené fotbalisty SK Semily v ?ele s exligovým Petrem Papouškem.

| Autor: Mgr. Petr Ježek | Vydáno dne 11. 05. 2013 | 2821 přečtení |