27. KOLO: 1.FK NOVÁ PAKA - SOKOL JABLONEC N.J. 1:0

1.FK NOVÁ PAKA / RMSK NOVÝ BYDŽOV- SOKOL JABLONEC nad Jizerou 1 : 0 (0:0)

1.FK NP/RMSK NB: Bartalský ? Rozséva?, Faitl, Ptá?ek, Moty?ka ? Labík , V?chet, Blažej, Janda (90. Mokošín) - Machá?ek (67. Janouch, 89. Žalman), Bastin.
Trené?i: Viktor Pa?ízek a Martin Novotný
BRANKA : 81. Janouch

V 27. kole divize ?C? hostil spole?ný tým Nové Paky a Nového Bydžova na domácím h?išti dalšího nová?ka této sout?že, fotbalisty Sokola Jablonec n. Jizerou, kte?í jsou farmou prvoligového jmenovce z Jablonce nad Nisou. Domácí p?edzápasové prognózy o sestav? host? se nakonec nenaplnily. I p?es soub?h prvoligového utkání jabloneckého Baumitu, p?ijeli nakonec v ned?li do Nového Bydžova i hrá?i prvoligového kádru z jablonecké St?elnice (Marian Ková?, Tomáš Oklešt?k, Ond?ej Vrzal ?). Zápas se hrál za p?kného letního po?así, ale bohužel p?ed slabou diváckou kulisou (televizní p?enos MS v ledním hokeji ?esko ? Švédsko). Úvod utkání pat?il již tradi?n? domácím a stejn? tak tradi?n? docházelo k hazardu se zahazováním brankových p?íležitostí. Již v 9. minut? se p?kn? v pokutovém území uvolnil Petr Janda, le? jeho pokus skon?il uprost?ed branky v náru?i hostujícího gólmana Roberta Farského. O dv? minuty pozd?ji rohový kop Tomáše Labíka zakon?il domácí kapitán Martin Ptá?ek st?elou z voleje, která jen t?sn? minula cíl. V 13. minut? velmi p?kn? zakombinovali Tomášové Labík s Bastinem a zakon?ení posledn? jmenovaného op?t zlikvidoval Robert Farský. Poté i p?es n?kolik minel jabloneckého branká?e p?i vysokých centrech do pokutového území se skóre zápasu nem?nilo. Zajímavá situace nastala v 40. minut? utkání. Silná zbra? Novopackonovobydžovských, trestné kopy zpoza šestnáctky. Petr Janda tuto fotbalovou disciplínu ovládá brav?rn?. Mí? z jeho kopa?ky skon?il na b?evn? již p?ekonaného gólmana Roberta Farského. Domácí se ale až moc soust?edili na tuto situaci a podcenili soupe??v brejk, který se zrodil ihned po st?ele Petra Jandy. Rychlý protiútok zkušeného Tomáše Okleška (na podzim druhý nejlepší st?elec 1.SK Znojmo FK) vedený st?edem h?išt? mohl zakon?it do prázdné branky další prvoligový hrá? Marián Ková?. Ten však ve finální ?ásti této akce selhal a místo st?ely do odkryté ?ásti svatyn? Petera Bartalského, napálil mí? ?jen? do pravé ty?e. Oboustrann? tak ob? situace mohly dostat jeden, ?i druhý tým do výhody t?sn? p?ed odchodem do šaten. Po zm?n? stran dostali domácí hned v 46 minut? další možnost zahrávat trestný kop t?sn? za hranicí pokutového území za faul na Jirku Machá?ka. Tentokrát si mí? postavil další ?specialista? této situace Michal Blažej. Jeho celkem povedenou st?elu p?es ze? ale zlikvidoval efektní robinzonádou branká? Robert Farský. V 57. minut? zahrozili op?t hosté. Dlouhé autové vhazování skon?ilo na hlav? Ond?eje Vrzala, který ale branku domácích z celkem nad?jné pozice netrefil. O n?kolik minut pozd?ji se Jablone?tí cítili poškozeni, když hlavní arbitr Ji?í Dujsík celkem správn? posoudil souboj v pokutovém území domácích ze strany bránícího hrá?e jako dovolený a nechal pokra?ovat ve h?e bez p?erušení, i když mohl využít litery pravidel a za nafilmovaný pád odm?nit úto?ícího fotbalistu žlutou kartou. Emoce tak najednou vzplály jak na hrací ploše, tak i v ochozech. V 67. minut? m?la domácí trenérská dvojice Viktor Pa?ízek a Martin Novotný ?šastnou ruku?, když poslala na h?išt? Ond?eje Janoucha, který se o n?kolik minut pozd?ji postaral o rozhodující branku zápasu. V 81. minut? za?ala gólová situace u Michala Blažeje, který vyhrál hlavi?kový souboj s nepom?rn? urostlejším, bránícím hrá?em a následná p?ihrávka Petra Jandy vybídla Ondru Janoucha k zakon?ení v pokutovém území. St?ela st?ídajícího fotbalisty skon?ila vedle vyb?hnuvšího Roberta Farského v jablonecké síti. V poslední desetiminutovce fotbalisté od Jizery vyvíjeli enormní snahu o vyrovnání a domácí obrana m?la plno starostí s udržením hubeného jednobrankového vedení. V 89. minut? byl p?i defenzivních úkolech celkem bezohledn? zasažen Ond?ej Janouch kolenem jabloneckého fotbalisty do obli?eje. St?elec jediné branky utkání tak ješt? p?ed jeho ukon?ením musel st?ídat a následn? byl p?evezen do nemocnice. Všichni p?ejí Ondrovi brzké uzdravení a rychlý návrat na zelený pažit. K následujícímu mistrovskému zápasu budou Novopackonovobydžovští cestovat v ned?li 1. ?ervna 2014 do Turnova, kde se st?etnou od 17:00 hodin s fotbalisty místního FKP, kte?í jsou pro zm?nu farmou prvoligového FC Slovan Liberec.

Viktor Pa?ízek, trenér domácích:
Od úvodních minut jsme se snažili o kombina?ní hru, která nám p?inesla n?kolik gólových p?íležitostí, které jsme p?edevším slabým d?razem v zakon?ení neprom?nili. Hosté se snažili o rychlé brejky, p?i jednom z nich nás zachránila ty? naší branky. Do druhého polo?asu jsme nastupovali s cílem dostat soupe?e pod tlak a vst?elit vít?zný gól. V?d?li jsme, že musíme být trp?liví a dát si pozor na soupe?ovy nebezpe?né brejky. Nakonec náš zám?r vyšel a jsme rádi, že rozhodl práv? st?ídající hrá?, protože máme velmi vyrovnaný kádr. Cítíme, že jsme velmi blízko obrovského úsp?chu a doufáme, že ten poslední krok ud?láme již v následujícím kole.

| Autor: Mgr. Petr Ježek | Vydáno dne 26. 05. 2014 | 7793 přečtení |